پروازهای فرودگاه اراک لغو شد
مدیر فرودگاه اراک گفت: تمامی پروازهای این فرودگاه به علت شرایط جوی نامناسب، وجود مه غلیظ و آلودگی هوا که باعث کاهش دید تا فاصله یکهزار و ۵۰۰ متری شده، تا اطلاع بعدی لغو شد.

مجید قاسمی افزود: دو پرواز امروز این فرودگاه به مقصد مشهد مقدس یکی به شماره ۴۰۸۹ در ساعت ۱۱:۳۰ و دیگری به شماره ۴۰۹۰ در ساعت ۱۴به علت وجود مه غلیظ و شرایط ناسالم جوی انجام نمی شود.
وی اظهار کرد: احتمال دارد شرکت هواپیمایی زاگرس پروازهای فرودگاه اراک را به علت نداشتن تراز و تاخیرهای ایجاد شده تا بهمن ماه لغو کند.
وی گفت: از ۲۲ آذرماه به علت شرایط ناسالم در منطقه، پروازهای این فرودگاه لغو شده بود.
مدیر فرودگاه اراک گفت: شرایط نامناسب جوی و بارش برف باعث شده تا پرواز مشهد – اراک در ۱۶ آذرماه نیز با سه تا چهار ساعت تاخیر انجام شود.
قاسمی افزود: فرودگاه اراک در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته از مشهد به اراک و بالعکس پرواز دارد.
وی ادامه داد: در پی انجام پاره ای اقدامات عمرانی از شهریور ماه امسال پروازهای فردوگاه اراک به طور مجدد راه اندازی شد و تاکنون با ۲۵ پرواز از کیش با دو هزار و ۵۴۶ مسافر با میانگین پرواز ۱۰۰ نفر و ۲۸ هزار و ۵۰ کیلوگرم بار جابه جا شده است.
قاسمی افزود: در مدت یاد شده به مقصد مشهد نیز چهار هزار و ۵۴۲ مسافر با ۳۲ پرواز و ۳۰ هزار و ۲۵۰ کیلوگرم بار با میانگین ۱۴۲ نفر جابه جا شده است.
فرودگاه شهر اراک در ۱۷ کیلومتری شمال این شهر واقع شده و به امکانات سوخت رسانی، گمرگ، ایستگاه آتش نشانی، پارکینگ و سیستم های کمک ناوبری مجهز است.
این فرودگاه سال ۷۸ به بهره برداری رسید و نخستین خطوط پروازی مسافری آن از سال ۸۴ با همکاری شرکت های هواپیمایی کشور دایر شد.